Zespół

Nasz zespół tworzą światowej klasy naukowcy, oddani doktoranci oraz utalentowani asystenci, których łączy wspólna pasja i zaangażowanie w naszą misję. Dzięki różnorodnym doświadczeniom i specjalistycznej wiedzy, członkowie naszego zespołu wnoszą bogactwo wiedzy i kreatywności do naszych badań nad biologią nowotworów. 

 

Wspólnie dążymy do przełomowych odkryć i rozwijania innowacyjnych terapii, które przyniosą korzyści pacjentom na całym świecie. Nasze zgrane i pełne determinacji podejście tworzy środowisko, w którym doskonałość kwitnie, a nowe pomysły mają szansę się rozwijać.

 

Zapraszamy do śledzenia naszych postępów i wspierania nas w tej ważnej misji. Razem dążymy do przyszłości, w której rak stanie się chorobą, którą można skutecznie pokonać.

prof. dr hab. Magdalena Król

Dyrektor

 

Prof. Magdalena Król to wybitna naukowiec i liderka, znana ze swoich pionierskich prac w dziedzinie badań nad nowotworami oraz innowacyjnych terapii. Jako profesor zwyczajny na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz dyrektor Centrum Immunoterapii Komórkowych, Magdalena Król dokonała znaczących postępów w pogłębianiu wiedzy o biologii nowotworów, szczególnie poprzez przełomowe badania nad terapią makrofagową dla guzów litych.

Jej przywództwo jest również widoczne w roli Dyrektora Naukowego w firmie Cellis AG, gdzie skutecznie doprowadziła innowacyjną terapię makrofagową od etapu koncepcyjnego do progu badań klinicznych, osiągając znakomite wyniki przedkliniczne. To osiągnięcie podkreśla jej strategiczną wizję, umiejętności zarządzania projektami oraz zdolność do prowadzenia badań o dużym wpływie.

Umiejętność Magdaleny Król do pozyskiwania znacznego finansowania jest widoczna w sukcesie, jaki odniosła, uzyskując trzy prestiżowe granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) oraz liczne inne międzynarodowe granty (np. EIC), które znacząco wzmocniły jej możliwości badawcze i rozszerzyły zakres prowadzonych projektów. Jej praca została doceniona nie tylko przez środowisko naukowe, ale także uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym finałem Nagrody UE dla Kobiet Innowatorek w 2020 r. oraz tytułem „Człowieka Roku” w Nauce “Gazety Wyborczej”, a także Nagrodą Naukową “Polityki” czy L`Oreal & UNESCO For Women in Science

Zdobywała doświadczenie w wielu zagranicznych ośrodkach, odbywając liczne staże i szkolenia, np. Uniwersytet Harvarda (USA), Albert Einstein College of Medicine of Yeshiva University (USA), Netherlands Cancer Institute (Nl), Sapienza University of Rome (Italy).

mgr Emilia Górka

Kierownik Laboratorium

Emilia pracuje w naszym zespole od 2015 roku. Jest absolwentką Wydziału Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie zatrudniona w Centrum Immunoterapii Komórkowych SGGW na stanowisku specjalisty naukowo-technicznego. Zajmuje się zakupem sprzętu i materiałów laboratoryjnych, dbając o to, aby nasz zespół badawczy posiadał wszystkie niezbędne zasoby do wydajnej pracy.

mgr Jakub Jarząbek

Specjalista Administracyjny

Jakub pracuje w naszym zespole od 2021 roku. Ukończył europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest zatrudniony w Centrum Immunoterapii Komórkowych na stanowisku specjalisty ds. administracyjnych. Jest odpowiedzialny za przygotowanie dokumentów zgodnie z procedurami uczelnianymi, takich jak zamówienia publiczne, plany zakupowe, dokumenty finansowe, a także pomoc w zatrudnianiu pracowników do wydziału.

dr Paulina Kucharzewska-Siembieda

Adiunkt

Paulina uzyskała stopień doktora z onkologii eksperymentalnej w 2014 roku na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Później (2014-2017) uzyskała stanowisko postdoc w AstraZeneca (Goeteborg, Szwecja) w jednostce biotechnologicznej iMED RIA (Choroby układu oddechowego, zapalnego i autoimmunologicznego). Do naszego zespołu dołączyła w 2017 roku.

dr Bartłomiej Taciak

Adiunkt

Bartłomiej uzyskał stopień doktora w 2019 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W swojej karierze naukowej odbył wiele staży w: Instytucie Nenckiego, Uniwersytecie w Groningen (Holandia), Uniwersytecie w Edynburgu (Wielka Brytania), Uniwersytecie Bilkent (Turcja), Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie (Włochy).

dr Jacek Szeliga

Adiunkt

Jacek uzyskał stopień doktora nauk biologicznych na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie rozpoczął pracę na stanowisku adiunkta w Instytucie Mikrobiologii i Immunologii Uniwersytetu Łódzkiego, odbył staż naukowy w Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji (Niemcy) Instytucie Immunologii Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji oraz staż podoktorski w Zakładzie z Centrum Zdrowia Uniwersytetu Biochemicznego w Tyler (USA). Po powrocie do Polski pracował jako kierownik laboratorium w akredytowanym laboratorium mikrobiologicznym i fizykochemicznym. Od 2008 roku związany z SGGW.

dr Małgorzata Kubiak

Adiunkt

 

Małgorzata posiada tytuł magistra genetyki i medycyny molekularnej Uniwersytetu w Edynburgu, ukończony w 2017 roku. Była doktorantką w projekcie ERC “Entrapment of hypoxic cancer by macrophages loaded with HAP”. W październiku 2023 roku obroniła pracę doktorską. Zdobyła również doświadczenie badawcze w dziedzinie chorób autoimmunologicznych, choroby zwyrodnieniowej stawów i biotechnologii molekularnej podczas swoich poprzednich stanowisk w różnych instytucjach.

dr Piotr Hańczyc

Adiunkt

Piotr pracuje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Uzyskał doktorat z chemii na Chalmers Tekniska Högskola w Szwecji oraz na Politechnice Wrocławskiej. Staż podoktorski odbył na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w badaniach spektroskopowych nad strukturą białek, kwasów nukleinowych oraz ich interakcjami z cząsteczkami organicznymi.
Kierownik licznych projektów badawczych finansowanych przez Komisję Europejską, Szwedzkie Ministerstwo Nauki oraz Narodowe Centrum Nauki. Laureat stypendiów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na rozwijaniu technik optycznych do wykrywania zmian strukturalnych w biomolekułach, które mają kluczowe znaczenie w kontekście chorób neurodegeneracyjnych i nowotworów.

lek. wet. Irena Padzińska-Pruszyńska

Asystent

 

Irena jest asystentem naukowo-dydaktycznym w Centrum Immuniteraopii Komórkowych w SGGW w Warszawie, jest także doktorantką na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Dodatkowo pracuje jako onkolog przy w Klinice Medycyny Weterynaryjnej Michała Trzebiatowskiego.

dr Małgorzata Górczak

Asystent

Małgorzata specjalizuje się w hodowlach komórkowych w systemie automatycznym, cytometrii przepływowej, RT-PCR, technikach immunobiologicznych, transfekcji komórek, Western Blot oraz mikroskopii optycznej. Była doktorantką w projekcie ERC “Entrapment of hypoxic cancer by macrophages loaded with HAP”. Podczas studiów magisterskich na Politechnice Gdańskiej zajmowała się badaniem odpowiedzi komórkowej i zmian w przebiegu cyklu komórkowego indukowanych przez wybrane pochodne akrydyny w komórkach nowotworowych. W 2023 roku obroniła pracę doktorską.

dr Monika Prill

Postdoc

Monika jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie skończyła studia magisterskie w dziedzinie biologii molekularnej. Następnie odbyła roczny staż w laboratorium in vitro Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Doktorat realizowała w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, gdzie zajmowała się badaniem roli jednego z białek związanych ze stresem oksydacyjnym w aspekcie metabolizmu i fizjologii mitochondriów w komórkach ludzkiego nowotworu piersi. Do naszego zespołu dołączyła w grudniu 2023 roku, zajmując stanowisko postdoca w projekcie związanym z wpływem ferroptotycznych komórek nowotworowych na mikrośrodowisko guza.

mgr Anna Smolarska

Asystent

Anna jest absolwentką Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dołączyła do naszego zespołu w 2019 roku, a od 2021 roku pracuje nad projektem doktoranckim. Badania Anny skupiają się na ferroptozie w mikrośrodowisku nowotworu. Jest członkiem Samorządu Doktorantów i Rzecznikiem Praw Doktorantów w SGGW.

mgr Julia Nowakowska

Doktorant

Julia jest doktorantką w Centrum Immunoterapii Komórkowej SGGW, ma ponad pięcioletnie doświadczenie laboratoryjne w mikrobiologii i biologii nowotworów. Jej badania skupiają się na wykorzystaniu makrofagów w terapii glejaka, w ramach prestiżowego projektu ERC. Ukończyła biotechnologię na SGGW, zdobywając doświadczenie w Polpharma Biologics oraz Medical Laboratory Cellis, a także podczas staży w IHiT i Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN.